instagram’a Bilgisayardan fotoğraf yükleme

Mayıs 9, 2017

?instagram web için çalışmalarına başlamış gibi, yakın zamanda getireceği yeni yenilik, büyük bir ihtimalle daha çok kullanıcıya ulaşmak için web üzerinden fotoğraf ve video paylaşımına olanak sunmak olacak. Tüm özellikleri ile kullanabileceğimiz  instagramı, bu sayede bilgisayar başında da bağlı kalarak görsel ve video paylaşımlarımızı daha kolay yapmamızı sağlayacak. instagram’a Bilgisayardan fotoğraf yükleme şuan için oldukça basitleşti.

Şuan için sadece geliştirici tabanlı ve mobil cihaz tarayıcıları ile giriş yapanlar sadece fotoğraf paylaşımı yapabiliyor. Hiç bir özellik ve filtre beklemeyin 🙂

Bilgisayardan instagrama fotoğraf ve video yüklemek istiyorsanız, Bilgisayarınıza emulatör yükleyerek telefon uygulamanızın aynısı ile işlemlerine devam edebilirsiniz. Bu konu hakkında kısa bilgi ve anlatım yapmak istersek, kullanabileceğiniz emulatörler sırasıyla;

  • BlueStacks
  • Memu
  • Nox
  • Droid 4x
  • Koplayer

Şuan için aklımda bu kadarı var 🙂 başka var mı bilemiyorum ama en iyileri bunlar. Popüler olarak kullanılanı Bluestack.  Özelliklerini ve kullanım amaçları telefonunuzla aynıdır. Hepsi bir telefonun klonudur. Google hesabınızla bu emulatörlere giriş yaptığınızda bu emulatörleri farklı farklı telefon modeli olarak görmektedir. Tüm uygulama ve oyunları pcnizde donmadan saatlerce oynayabileceğiniz bir programdır.

instagram’a Bilgisayardan fotoğraf yükleme nasıl yapılır -?

Gelelim asıl konumuza instagram’a tarayıcı üzerinden fotoğraf yükleme işlemi ve anlatımı

İşlem mobil telefonumuzda oldukça basit uygulama yüklemeden ve hızlıca galerinizdeki fotoğrafları instagrama yükleme olanağı şuan için aktif şekilde kullanılabilir. Hala geliştirme sürdüğü için filtre ve detaylı düzenlemeler beklemeyin şuan için sadece sağa sola çevirme işlemleri bulunmakta.

Örnek olarak işlemi instagram da yapmış ilk kullanıcı oldukça beğenmiş durumda ve nasıl olduğunu kısaca resimde anlatmış.

Bu işlemleri bilgisayar da yapmak istersek de yapılması gerekenler oldukça basit. Öncelikle Chrome, Firefox, veya edge tarayıcılarında bulunan bir özellikten yararlanarak tarayıcı modunu mobile çevirmemiz lazım;

  1. instagram.com adresine girin ve giriş yapın.
  2. Tarayıcı da herhangi bir alana gelip sağ tıklayarak “incele” diyin
  3. Açılan geliştirici konsolunda kodlara oynama yapmadan 😀 Sol üst barda “Toogle device toolbar” a tıklayın
  4. Mobil görüneme geçtiniz ve istediğiniz boyuta alabilirsiniz

Klavye kısa yolları ile yapmak isterseniz Chrome tarayıcılarında bu yöntem ile daha hızlı sorunsuz geçiş yapabilirsiniz. F12 > Ctrl+Shift+M ile daha hızlı mobil görünüme geçiş yapabilirsiniz.

instagram’a Bilgisayardan fotoğraf yükleme ile ilgili konumuzun sonuna geldik detaylı bilginiz ve katkı sağlamak istiyorsanız lütfen yorum yaparak bize açıklayabilir yada yardım alabilirsiniz.

Article Tags:
Article Categories:
Haber

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir